Reklama
 • Środa, 5 sierpnia 2015 (08:06)

  Chirurdzy naczyniowi alarmują, że długotrwałe noszenie ciasnych spodni może upośledzić krążenie w nogach, a ucisk na nerwy spowodować zaburzenia czucia, martwicę mięśni, a nawet paraliż. W przypadku panów noszenie ciasnych spodni dodatkowo wiąże się z ryzykiem przegrzania jąder, a to skutkuje pogorszeniem jakości nasienia i problemami z płodnością.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 4 sierpnia 2015

  Żylaki to trwałe, odcinkowe rozszerzenie żyły układu powierzchownego, uwarunkowane głównie czynnikami genetycznymi, jakie potęguje w dużej mierze siedzący tryb życia, nadwaga oraz przebyte ciąże.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 3 sierpnia 2015 (13:05)

  Poszerzone żyły (żylaki) to skutek zaburzeń w odpływie krwi z nóg i jej zaleganie w naczyniach krwionośnych. Dolegliwości wiążą się z wiekiem. Pierwsze oznaki niewydolności żylnej pojawiają się wieczorem: uczucie ciężkich nóg, opuchnięte kostki, popękane małe żyłki. Z czasem pojawia się silne swędzenie, obrzęk stóp, nocne skurcze mięśni. Jak można temu zapobiec? Kompresjoterapia polega na stosowaniu odpowiedniego ucisku na kończyny dolne, co usprawnia krążenie. Służą

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 27 lipca 2015 (08:05)

  Gdy w upały dokuczają łydki i stopy, pomoże kąpiel w chłodnej wodzie, żel z kasztanowca i mniej soli w diecie.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 15 lipca 2015 (13:00)

  Popękane naczynka to nie tylko defekt estetyczny, ale głównie problem zdrowotny. O tym, jak mu zaradzić, opowiada Ewa Napiórkowska – farmaceutka z apteki Medicover.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 14 lipca 2015 (13:05)

  Jeśli nie są w formie, czas zmienić przyzwyczajenia, aby zapobiec ich niewydolności. Szczególnie dbaj o nogi!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 29 czerwca 2015 (08:00)

  Mam skłonności do żylaków. Lekarz zalecił mi maści i ćwiczenia. Nogi smaruję codziennie, ale na gimnastykę brakuje mi czasu. Czy nie ma innego sposobu, by zapobiec żylakom? Może jakieś tabletki? Krystyna, 42 lata, Sochaczew

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 4 czerwca 2015 (08:05)

  Popękane naczynka to nie tylko defekt estetyczny, ale głównie problem zdrowotny. O tym, jak mu zaradzić, opowiada, Ewa Napiórkowska – farmaceutka z apteki Medicover w Warszawie.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 21 maja 2015 (08:05)

  Dr Iwona Radziejewska-Choma Saska Clinic: Jedną z najczęstszych przyczyn puchnięcia nóg jest zaawansowana przewlekła niewydolność żylna (towarzysząca m.in. żylakom i niewydolności zastawek żylnych). Charakterystycznym objawem tej przypadłości jest narastanie opuchlizny pod koniec dnia. Początkowo obrzęki pojawiają się głównie w sytuacjach, kiedy musimy długo trzymać nogi w jednej pozycji (np. siedząc podczas podróży samolotem albo w pracy na krześle lub stojąc). Inne symptomy przewlekłej ni

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 16 kwietnia 2015 (08:00)

  Obawiasz się chirurgicznego zabiegu? Możesz usunąć żylaki bez bólu – laserem, parą, falami radiowymi lub lekiem w piance.

  Czytaj więcej Komentarzy:0