Reklama
 • Poniedziałek, 26 maja (14:06)

  Wieczorami twoje nogi są ciężkie i zmęczone? Czujesz ból w okolicach łydki, zwłaszcza gdy długo siedzisz bez ruchu? To mogą być pierwsze objawy niewydolności żylnej. Znak, że należy zatroszczyć się o żyły.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 16 maja (14:06)

  Oto sposoby, które pomogą ci pozbyć się „pajączków” oraz hemoroidów i... w pełni cieszyć się nadchodzącym latem!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 16 maja (14:05)

  Od jakiegoś czasu moje nogi są opuchnięte. Obrzęk pojawia się codziennie wieczorem. Czy to może być zapowiedzią żylaków? Ewa, 55 lat, Koło

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 13 maja (12:05)

  Bywa, że są nie tylko defektem kosmetycznym, ale i problemem zdrowotnym

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 5 maja (12:40)

  Wiele z nas narzeka, że nogi wieczorem robią się ciężkie, bolą, są spuchnięte wokół kostek. Gdy takie problemy powtarzają się coraz częściej, mogą sygnalizować żylaki. A warto wiedzieć, że żylaki nie od razu są widoczne w postaci zgrubiałych żył pod skórą. Ich powstawanie przejawia się najpierw w zmianach wyglądu skóry na łydkach – staje się ona cieńsza, napięta i bardzo sucha. Pojawiają się też wieczorne dolegliwości. Dlatego, jeżeli przez cały dzień „jesteś na nogach”, po powrocie do domu

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 29 kwietnia (10:05)

  Niedawno stwierdzono u mnie znaczną niedrożność tętnic żylnych w obu nogach i zalecono ich udrożnienie. Czy wymagany jest przy tym pobyt w szpitalu? - pyta Maria z Krotoszyna.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 29 kwietnia (09:05)

  Skutecznym środkiem na żylaki jest olej z kwiatów nagietka.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 28 kwietnia (12:00)

  To metoda badania naczyń krwionośnych. Polega na wstrzyknięciu do światła naczynia tzw. środka cieniującego i na wykonaniu zdjęcia rentgenowskiego. W badaniu wykorzystuje się więc zjawisko pochłaniania promieniowania rentgenowskiego przez środek cieniujący.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 24 kwietnia (14:05)

  Kiedy wracam po pracy do domu, nogi bolą mnie i puchną. Dlaczego? Arleta Jadek (50 l.) z Olszyny

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 18 kwietnia (09:05)

  Zapalenie żyły to istotne ostrzeżenie. Potraktuj je poważnie, by nie dopuścić do zespołu zakrzepowego oraz zatoru płuc. Pierwszymi objawami zakrzepicy są ból i obrzęk łydki. Choroba jest wskazaniem do leczenia szpitalnego w trybie pilnym!

  Czytaj więcej Komentarzy:0